W dniu 07.02.2017 w Ośrodku odbył się apel pod hasłem „ Bezpieczne ferie”. Wychowankowie obejrzeli prezentacje multimedialną przedstawiającą bezpieczne i niebezpieczne formy spędzania wolnego czasu. Wszyscy przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i omówiliśmy przykładowe zdarzenia kiedy należy z nich skorzystać.

Następnie zostały zaproponowane przykładowe zabawy, w które można bawić się zimą zarówno na dworze jak i w budynku. Karmiliśmy bałwanka „śnieżkami”, rzucaliśmy „śnieżką” do celu, tańczyliśmy na gazetowej krze i z kapeluszem bałwanka.

Na koniec obejrzeliśmy bajkę pt. „ Reksio-zima”, która przypomniała nam o dokarmianiu zwierząt i ptaków podczas zimy.
Tego dnia odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „ Bezpieczne i niebezpieczne zabawy zimą”. Wszystkie prace były piękne i jury miało bardzo trudne zadanie, by wybrać najlepsze.
I miejsc zajęła praca Agnieszki Olkowicz z gr. VII

II Macieja Bolmowskiego z gr. V

III Szymona Lewandowskiego z gr. IV

Gratulujemy!



