Witamy na nowej stronie internetowej Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej w Mocarzewie. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi naszego ośrodka.
Kilka lat czekaliśmy na taki wyjazd, nazwany nawet przez niektórych żartobliwie jako "WYPRAWA STULECIA" ( ponieważ pojechały dzieci najgłębiej niepełnosprawne intelektualnie i ruchowo).

W niedzielę 17.05.2015 grupa wychowanków wraz z opiekunami uczestniczyła w obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Żychlinie.

Czytaj więcej: Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną-Żychlin 2015
To już III Międzygminny Rajd Rowerowy. Ruszyliśmy o 13.30.

W dniu 13 maja 2015 roku spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na tradycyjnym turnieju piłkarskim o puchar Dyrektora SOW w Mocarzewie.

6 maja 2015 roku zjawił się w naszy Ośrodku starszy pan w mundurze strażaka. Tata naszej pani Grażynki.

W Mocarzewie działa klub "Miłośników Przyrody". Bardzo chętnie i aktywnie uczestniczymy i włączamy się we wszystkie akcje, które mają na celu poprawę czystości naszego otoczenia i ojczyzny. Po raz kolejny w naszej "mocarzewskiej rodzince" świętowaliśmy Światowy Dzień Ziemi na "Balu Wiosennym".

W dniu 29 kwietnia 2015 roku spotkaliśmy się w Sali gimnastycznej aby uczestniczyć w zawodach sportowych.

Nareszcie po kilku latach oszczędzania z kiermaszu jedziemy na wycieczkę. Sprawna grupa młodzieży w liczbie 38 osób, wybrana wcześniej. Na początku wszyscy szukali się na liście, później kto się będzie nami opiekował i nareszcie... Około godziny 7.00 zajechał znany nam wszystkim autokar i oczywiście w nim nasz kochany kierowca ( w szczególności uwielbiany przez Artura Góreckiego) p. Murasik tak przez niego nazywany.
Program wycieczki był następujący:
1. Moskiewska Rewia na lodzie w przedstawieniu pt. :Śpiąca królewna", na warszawskim Torwarze.
2. ZOO
3. Posiłek w Mc Donalds

Misterium Męki Pańskiej w tym roku nosiło tytuł „Każdy ma swoją Golgotę”. Przygotowując je bardzo staraliśmy się wszyscy przeżyć osobiście przesłanie, którym chcieliśmy się podzielić z widzami. Wiele scenek, które pokazaliśmy w trakcie przedstawienia to sceny z codziennego życia. Wiele osób mogło odnaleźć „swój” krzyż w prezentowanych sytuacjach i wiele osób mogło ponownie zastanowić się na tym w jaki sposób „ja biorę swój krzyż” i „idę naśladować Chrystusa”.

Czytaj więcej: "Każdy ma swoją Golgotę"-Misterium Męki Pańskiej



