Specjalny Ośrodek Wychowawczy
Zgromadzenia Sióstr 
Zmartwychwstania Pańskiego
im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej 
w Mocarzewie

Bł. Matka Celina Borzęcka
   Patronka Ośrodka

Kalendarz wydarzeń
w SOW w Mocarzewie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Specjalny Ośrodek Wychowawczy

Zgromadzenia Sióstr

Zmartwychwstania Pańskiego

w Mocarzewie

 

Mocarzewo 13

09-540 Sanniki

tel. 24 277-63-92

 

Kolejny raz mogliśmy spotkać się z Matką Bożą tym razem z racji Jej przybycia do kościoła parafialnego  w Sannikach. To krótki czas bycia Jasnogórskiej Pani wśród społeczeństwa sannickiego - tylko 24 godziny.

Czytaj więcej: Matka Boża z nami

Wśród nas przebywał NIEZWYKŁY GOŚĆ od 31 października do 03 listopada w naszej kaplicy przebywała na wypoczynku wierna kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W poniedziałek był wśród nas ks. biskup Wojciech Osial.

 

Podczas tych dni wolnych od nauki w szkole dużo czasu spędzaliśmy w kaplicy na wspólnej modlitwie i tej cichej adoracji. Często pojawiły  się łzy wzruszenia ale przede wszystkim powierzyliśmy JEJ to co nas boli i co chcemy zmienić, nad czy musimy pracować.

W czwartek przyszedł czas rozstania to nikt nie krył wzruszenia i zadumy, że ten czas już minął.Kochana Nasza MATKO  - dziękujemy CI za poświęcony nam swój czas i wysłuchanie tego co każdy do CIEBIE przyniósł. Otwarte drzwi naszej kaplicy dla wszystkich i w dzień i w nocy pozwoliły na chwilę bycia obok Kochanej  MATKI. Za to,że nie daliśmy CI odpocząć dziękujemy.

To w jaki sposób osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną odpowiedzą na Boże zaproszenie zawarte w działaniu katechety, jest dla nas wszystkich TAJEMNICĄ. Każdy wierzący musi zgodzić się z tym, że nie potrzeba żadnego określonego poziomu inteligencji, by móc odpowiedzieć Bogu na Jego zaproszenie. Może to uczynić tak samo geniusz jak i osoba z głęboką niepełnosprawnością. Nie wiemy do czego te osoby są wybrane, w jakim celu zamierzone. Musimy przyjąć na wiarę, że ich istnienie ma sens i musimy starać się spełniać zadania wobec nich.

Czytaj więcej: Bierzmowanie


Copyright © 2015 Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Wykonanie:A.Bedyk. All Rights Reserved.